top of page

 

5.1 Az imádkozó testtartás (mudra) első fázisának magyarázata

http://www.spiritualresearchfoundation.org/hu/aboutspiritualresearch/SpiritualPractice/prayer/howprayerworks

Stage 1 of prayer posture

Ennek a mudrának az első pozíciójában imára emelve a kezünket a nagy ujjunkkal finoman megérintjük a homlok közepén található spirituális energiaközpontot, vagyis az Ādnyā-csakrát  (harmadik szem). A legjobb csak azután elkezdeni az imát, miután felvettük ezt a testtartást.

Amikor ebben a testtartásban lehajtjuk fejünket, az önátadás spirituális érzelme ébred fel bennünk. Ez cserébe aktiválja az Univerzum megfelelő Istenségeinek szubtilis frekvenciáit. Ezek az isteni frekvenciák az ujjbegyeken keresztül áramlanak be. Az ujjvégek antennaként működnek, melyek az isteni frekvenciát a nagyujjon át az Adnya-csakrán keresztüla testünkbe vezetik. Ennek eredményeként pozitív spirituális energianövekedést élünk meg, amely a könnyedség érzetét adja, felszabadítva bennünket a fizikai- illetve mentális nyomás alól.

5.2 Az imádkozó testtartás (mudra) második fázisának magyarázata

Stage 2 of prayer posture

Ahogyan azt a fenti diagram mutatja, ima után a második mudrát (testtartást) kellene felvenni. Ez azt jelenti, hogy ahelyett, hogy ima végeztével azonnal leengednénk a kezünket, azt a mellkas közepére helyezzük mégpedig oly módon, hogy a csukló érintse a mellkast. Ez nagyban megkönnyíti annak folyamatát, hogy minél több Isteni Tudatosságot (Chaitanya) szívjunk magunkba a mindenkori Istenség princípiumból. Ez az energia eddig az ujjbegyeken keresztül áramlott be, most tovább közvetítődik a mellkas területére, vagyis az Anahat-csakrába (szívcsakra). Ahogyan az Adnya csakra, az Anahat csakra is magába szívja a sattvik frekvenciákat. Csuklónkkal a mellkasunkat érintve az Anahat csakrát működésbe hozzuk, így még több sattvik energiát vonzunk magunkba. Az Anahatcsakra aktiválása miatt az istenkeresőkben felébred az áhítat és a spirituális érzelem (Bhav).

Ebben az imádkozó testtartásban önvizsgálatot és elmélkedést végezhetünk, hogy milyen élmény is Isten társaságában lenni.

5.2.1 A fej helyes tartása ima közben

Correct posture when praying
Final prayer position

Jegyezzünk meg néhány gondolatot:

  • A testet hajlítani kellene és nem egyenesen tartani.

  • Az ujjaknak párhuzamosnak kellene lenniük a homlokkal, de csak lazán, nem mereven.

  • Az ujjaknak egymást kellene érinteniük, hogy ne legyen közöttük rés.

  • A nagyujjnak finoman kellene érintenie az Adnya csakrát.

  • A kezeknek lágyan nyomást kell gyakorolniuk egymásra, alig hagyva helyet a tenyerek között. Az 50% feletti spirituális szinttel rendelkező istenkeresők esetében nem szükséges helyet hagyni a tenyerek között.

5.3 Amikor spirituális érzelemmel imádkozunk

Az alábbi szubtilis ábra azt mutatja, mi történik, ha valaki 50%-os spirituális szinttel rendelkezik és spirituális érzelemmel (Bhav) imádkozik. Fontos megjegyezni, hogy ebben az esetben a környezetükben lévő emberek is hozzájutnak az Isteni Tudatossághoz. (Az ábra azon része vonatkozik erre, amely mutatja, hogy az Isteni Tudatosság (Chaitanya) hullámai 5%-ban a testen kívülre sugározódnak.) Ezért figyelhető meg, hogy amikor valaki spirituális érzelemmel imádkozik, a másokban is aktiválódik a spirituális érzelem.

 

5.4 Vajon ez azt jelenti, hogy minden esetben, amikor imádkozunk, fel kellene venni ezt a pozíciót?

Ha valakinek magasabb spirituális szintje van (50% felett), akkor a szubtilis (nem tapintható) isteni frekvencia közvetlenül a Brahmārandhrán keresztül érkezik. A Brahmarandhra egy szubtilis nyílás a Sahasrār csakra felett (a Kunḍalinī jógaspirituális tudománya szerint), amelynek hozzáférése van az Univerzális Elméhez és Intellektushoz. Ez a szubtilis nyílás az alacsonyabb spirituális szintű embereknél zárva van. A Brahmarandhra megnyitásához elsődlegesen az alacsonyabb egó-szint segít hozzá. Amikor a spirituális fejlettség ezen szakaszát elérjük, a fent elmagyarázott ima mudrára egyre kevésbbé lesz szükség.

Amennyiben az 50%-os és 80%-os közötti spirituális szinttel rendelkező személy kiegészíti imáját az ajánlott mudrával, számára ez további hasznot jelent az Isteni Tudatosság élvezetéből. Ez 30%-os többletet jelent abban az esetben ha valaki 50%-os spirituális szinttel rendelkezik, viszont arányosan kevesebb lesz az illető személy spirituális szintjének növekedésével.

Mivel a legtöbb embernek nincs magas spirituális szintje, képtelen befogadni az Isteni Frekvenciát a Brahmarandhrán keresztül. Sok 30-60%-os spirituális szinten lévő ember bár jóvalkisebb mértékben, mégis képes az ujjbegyein keresztül magába szívni a szubtilis frekvenciákat, mivel az ujjbegyek nagyon érzékenyen tudják befogadni és kiárasztani a szubtilis energiákat. Ezen a szinten lévőknek legjobb, ha a fent említett testtartást használják. Amennyiben az összes többi faktor változatlan marad, és imádkozáskor az ajánlott mudrát alkalmazzuk, 20%-al növeljük az ima hatékonyságát ahhoz képest, mintha más mudrát (vagy egyáltalán semmilyet sem) használnánk.

5.5 Különböző imádkozó testtartások hatékonyságának összehasonlítása

Világszerte különböző kéztartásokat figyelhetünk meg az imádkozók körében. Spirituális kutatást végezve a különböző pozíciók (mudrák) tekintetében, a hatásfokot vizsgálva a következőkre jutottunk:

Efficacy of varioius prayer positions

Lábjegyzet:

  1. A 100% jelentené a teljes spirituális hasznot, ami az Istennel való egybeolvadást eredményezné.

  2. A megnyilvánuló isteni princípium szintje, mint pl. nagyfokú, közepes vagy alacsony isteni szint.

  3. Az isteni princípiumhoz való hozzáférés százalékban kifejezve.

  4. Ez megmutatja, hogy a negatív energiák mennyire lehetnek zavaró hatással az imára annak érdekében, hogy csökkenjen az istenkereső hite. A negatív energiák akadályt görgetnek az ima elé, így az imára nem érkezik válasz, ezáltal meggyengítik az illető személy Istenbe vetett bizalmát.

Tegyen próbát egy szubtilis kísérlettel: ugyanazt az imát mondva, a fenti mudrákat egyenként próbálja végig.

~ Az ima mudrái ~

bottom of page